0

Urządzenia zasilające 6V oraz 12V występują w dużej gamie, ich zadaniem jest dostarczanie energii elektrycznej do sprzętów oraz wielu systemów w miejscach bez dostępu do zasilania energią elektryczną z sieci. Z tego powodu akumulatory znalazły zastosowanie w motoryzacji. Jednak w latach 60-tych XX wieku pojawiły się akumulatory żelowe Gdynia, które obecnie należą do bardzo poszukiwanych na rynku, stały się konkurencją dla baterii kwasowo-ołowiowych.

Akumulatory żelowe Gdynia – duży wybór

Akumulatory typu gel należą do niezwykle szczelnych urządzeń, dlatego mogą być przewożone w każdej pozycji, nie ma obawy o wyciek w przypadku jego przechylenia. Ten rodzaj baterii składa się żelu opartego na krzemionce i kwasie siarkowym, ta substancja jest odpowiedzialna za prawidłowe przewodzenie prądu, natomiast kratki wykonane z antymonu działają jak kolektory.

Bateria żelowa działa tak samo jak klasyczny akumulator, w którym elektrolit zawiera kwas siarkowy i wodę destylowaną. Jedyna różnica polega na tym, że do kwasu dodawana jest krzemionka i powstaje specjalny elektrolit żelowy, który czyni go bezpiecznym podczas eksploatacji

Bardzo ważna jest odporność akumulatora żelowego na samorozładowanie a także wiele cykli ładowania i rozładowania (wytrzymują 3 razy więcej cykli). Ta właściwość spowodowała ich zastosowanie w motoryzacji, innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych oraz w systemach fotowoltaicznych. Nie trzeba się zastanawiać gdzie kupić niezawodne w pracy akumulatory żelowe, Gdynia to dobre miejsce na taki zakup, sklep jest dobrze wyposażony a obsługa kompetentna.  

Jakie jest zastosowanie akumulatorów żelowych 12V w motoryzacji?

 

Akumulatory żelowe Exide

 

Nie należy mylić akumulatora żelowego (z lepkim elektrolitem) z bateriami AGM (z absorbującym włóknem szklanym), ponieważ pierwszy z nich nie jest przeznaczony do uruchomiania samochodów osobowych. Ma to związek z niską mocą podczas dostarczania energii elektrycznej o wysokich parametrach. Nie przeszkodziło to jednak znaleźć akumulatorom żelowym 12V i 6V inne również ważne zastosowanie w branży motoryzacyjnej.

Są to odpowiednie urządzenia do:

  • Motorowerów, skuterów, ścigaczy
  • Pojazdów golfowych i platformowych
  • Wózków inwalidzkich elektrycznych
  • Wózków widłowych, podnośników koszowych, holowników
  • Łodzi z napędem elektrycznym
  • Do zasilania urządzeń elektrycznych w kamperach oraz przyczepach kempingowych
  • Do systemów fotowoltaicznych, alarmów, małych elektrowni wonnych i wiatrowych
  • Do instalacji podtrzymujących pracę takich urządzeń jak kotły C.O., oświetlenie awaryjne oraz instalacje grzewcze.

Czyli pojazdów z mniejszymi silnikami. Warto zamówić akumulator żelowy w Gdyni, ponieważ w sklepie dostępne są wysokiej jakości modele różnych marek w realnych cenach.

Czy akumulator żelowy posiada tylko zalety czy ma też wady?

Wykorzystanie żelu bazującego na krzemionce spowodowało, że akumulatory żelowe Gdynia są odporne na odparowanie elektrolitu, wstrząsy oraz inne niekorzystne warunki. Podczas użytkowania tego typu baterii nie pojawia się problem przy jej przechyleniu zarówno częściowym i całkowitym, co czyni urządzenie bezobsługowym. Nie można zapominać, że akumulator żelowy należy czasami ładować, ale nie ma jednak kłopotu ze zmniejszającym się poziomem elektrolitu.  

Jeśli chodzi o wady to należy stwierdzić, że najlepsza temperatura pracy dla akumulatorów żelowych to 20 stopni Celsjusza, jeżeli dojdzie do jej wzrostu lub spadku jego wydajność spadnie. Z tego właśnie powodu, ten typ baterii nie może być wykorzystywany do rozruchu silników w samochodach. Ponadto nie może pracować przy dużych prądach. W autach osobowych baterie gel mogą służyć, jako dodatkowe źródło prądu potrzebne do zasilania różnych elementów wyposażenia, do których działania konieczna jest energia elektryczna.

Oceń ten post post

Zobacz także