0

Akumulatory trakcyjne Gdynia to wysokiej jakości rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowanie w wielu różnorodnych dziedzinach. Od lat akumulatory głębokiego rozładowania produkowane są przez znane i cenione w branży marki. Poznaj wszystkie istotne informacje związane z tą konkretną kategorią produktową. 

Akumulatory trakcyjne Gdynia

Na rynku istnieje wielu producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu akumulatorów głębokiego rozładowania. Do najbardziej popularnych zalicza się następujące firmy:

  • Trojan – Firma powstała w 1925 roku w Stanach Zjednoczonych. Do dyspozycji odbiorców zainteresowanych usługami tej firmy są akumulatory wykorzystujące elektrolit w postaci ciekłej i żelowej. Marka ta ceniona jest głównie z uwagi na produkty, które świetnie radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. Można wykorzystywać je bowiem przez cały rok, zarówno wtedy kiedy występują wysokie, jak i niskie temperatury. Każdy produkt opatrzony logo marki Trojan to gwarancja bezpiecznego trybu pracy oraz długiej żywotności.

 

  • Crown Battery – Firma ta powstała niewiele później co marka Trojan, bo już w 1926 roku. Poszczególne produkty marki początkowo największe uznanie zdobyły w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak firma podbiła serca mieszkańców Ameryki Południowej, Europy i Azji. Towary te odnajdują się we wszelkiego rodzaju maszynach, podnośnikach i serwisach awaryjnych. Trwała konstrukcja tych akumulatorów jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodzenia. 

 

  • U.S. Battery – Amerykańska firma, która od lat tworzy wysokiej jakości akumulatory o głębokim cyklu. Wysoki poziom niezawodności, bezawaryjności i przede wszystkim bezpieczeństwa, to cechy które wpłynęły na fakt, iż marka cieszy się uznaniem szerokiego grona odbiorców od samego początku rozpoczęcia swojej działalności. Poszczególne modele oznaczone logotypem tego producenta można wykorzystywać w przypadku różnych maszyn i urządzeń. 

 

Poszczególne rodzaje akumulatorów trakcyjnych

Na rynku można wybierać akumulatory głębokiego rozładowania spośród wielu różnorodnych propozycji. Najchętniej kupowane są akumulatory, które wykorzystują działanie elektrolitu w postaci żelowej. Są one bezobsługowe, a w porównaniu z klasycznymi propozycjami wyróżniają się większą ilością cykli i znacznie lepszym magazynowaniem energii. Często rekomendowane są również akumulatory w technologii AGM, które świetnie odnajdują się w przypadku maszyn wykorzystywanych sezonowo, czyli takich jak łodzie, jachty czy kampery. 

Gdzie można spotkać baterie trakcyjne?

Baterie trakcyjne wykorzystywane są w wielu różnorodnych pojazdach, maszynach i urządzeniach. Zwykle stosuje się je w pojazdach elektrycznych, na przykład w pojazdach golfowych, a także w maszynach czyszczących, łodziach, jachtach i kamperach. Baterie trakcyjne wykorzystywane są też jako wyposażenie wózków widłowych, jezdniowych, holowników, platform i podnośników koszowych. Ponadto te specjalistyczne towary wykorzystuje się również w przypadku systemów energii odnawialnej, na przykład do instalacji solarnych, fotowoltaiki itp. oraz w przypadku zasilania awaryjnego, na przykład w przypadku zasilaczy UPS. 

5/5 - (2 votes)

Zobacz także